День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) 2025
З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі та на виконання річного плану у КЗ “Слобідська гімназія” упродовж 10-14 лютого 2025 року до Дня безпечного Інтернету учителькою інформатики Костенковою Ю.В. були проведені наступні освітні та виховні заходи:
тренінг «Безпечний Інтернет» ( 5-7 класи);
вікторина «Ми за безпечний Інтернет» ( 8-9 класи);
навчальна карткова гра «Кракозябрики за безпечний Інтернет»( 5-7класи);
квест «Безпека в мережі-твоя супер сила»;
перегляд мультфільмів та навчальних відео «Хапі та її суперсила» про безпеку в Інтернеті ( 5 клас), «Як Петрик П'яточкін кібербезпеку опанував»
( 6 клас); «Кібербезпека»( 7-9 класи);
онлайн- тест «Безпека в Інтернеті»;
знайомство з симулятором «Онлан-безпека
-
для дітей,
-
для підлітків,
-
для батьків,
-
для освітян.
Також рекомендуємо учасникам освітнього процесу та батькам ознайомитися з добіркою корисних освітніх матеріалів:
Дізнатися як зробити свій гаджет безпечним для використання та що робити, якщо хтось зв’язується з тобою, а ти цього не хочеш. Відповіді на ці та інші питання з онлайн-безпеки можна знайти симуляторі “Онлайн-безпека для дітей”.
Як створити безпечний пароль і захистити свою приватність у мережі, розібратися, хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг та як розпізнати онлайн-шахрая допоможе симулятор “Онлайн-безпека для підлітків”.
Знайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті потрібно змалку. Тому батькам варто бути обізнаними з усіма “підводними каменями” мережі. Навчіться розмовляти з дітьми про приватність і захист в інтернеті, небажані контакти тощо. Симулятор “Онлайн-безпека для батьків”допоможе дізнатися, з якими проблемами стикаються діти онлайн та які базові правила допоможуть малечі почуватися безпечно в інтернеті.
Безпека дітей в інтернеті — це відповідальність не лише батьків, а й учителів. Дізнайтеся, як покращити свої цифрові навички та провести безпечний онлайн-урок. Навчіться розпізнавати загрози, з якими учні найчастіше стикаються в інтернеті, наприклад, кібербулінг та грумінг. Усе це та навіть більше знайдете в симуляторі “Онлайн-безпека для освітян”.
Дітям
і молодим людям віком до 18 років радимо ознайомитися з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі “Дізнайся про свої права в цифровому середовищі”.